/Files/images/Співпраця гімназії з установами.jpg

Для кращого розуміння українців та американців, особливостей їх мови, побуту, традицій існує співпраця Шосткинської гімназії з Корпусом Миру. Волонтери працюють у закладі більше двох років, допомагаючи в розробці та реалізації проектів соціальної, економічної, культурної, екологічної спрямованості, які орієнтовані на співробітництво та активізацію колективу гімназії у вирішенні власних проблем.

У 2006/2008р.р. у нашому закладі перебував волонтер містер Метью Кларк, у 2009-2011 н.р., міс Єрі Чан, і саме проект Єрі Чанг "Клуб дебатів" здобув перемогу, завдяки якій гімназія отримала сучасну оргтехніку. Крім цього, партнерські відносини між волонтером і гімназистами сприяють результативній участі в олімпіадах, конкурсах, можливості спілкування через мережу Інтернет з однолітками, розвивають практичні навички проектної роботи.

Міжнародний проект українських DSD-шкіл /Німецький мовний диплом/

Шосткинська гімназія з 2003/2004 навчального року плідно працює за Міжнародним проектом українських DSD-шкіл /Німецький мовний диплом/ з координатором-консультантом програми у північному регіоні паном Крістіаном Аксом. Цей проект вимагає від учнів старших класів складання іспитів /усного та письмового/ на знання німецької мови, що дозволяє отримати сертифікат, який відкриває шлях до вступу вузів Німеччини.

Послідовно, з року в рік, завдяки розумінню мети перебування кожним учасником проекту Шосткинської гімназії, як з боку директора, так і вчителів та учнів, у 2011 році експертом-консультантом паном Крістіаном Аксом вручено логотип DSD-школи, що підтвердило правильність обраного напрямку розвитку освітньої установи та окреслило нові горизонти для здобуття знань міжнародного рівня. Безсумнівним є те, що Шосткинська гімназія єдина школа Сумщини, яка працює в даному проекті із 22 шкіл України /сайт www.dsd-ukraine.org/

Міжнародна учнівська співпраця в рамках проєкту «Mindful Ambassadors»

/Files/images/2022/logo.png

Важко уявити сучасне життя без взаємодії між людьми із різних країн світу. Місточком для неї є мови міжнародного спілкування, зокрема англійська мова, вивченню якої приділяється значна увага у Шосткинській гімназії. З метою підвищення мотивації до вивчення англійської мови та розвитку ключових компетентностей здобувачів освіти нашого навчального закладу, учитель англійської мови Олена Денисенко – взяла участь в одному з проєктів навчальної програми Європейської Комісії eTwinning. Протягом 2021/2022 навчального року її вихованці з 7-Б класу знайомилися із «Цілями сталого розвитку» від ООН. Юні дослідники розглядали проблеми, пов’язані з ними, спочатку на місцевому рівні, а згодом і на глобальному у складі трьох міжнародних команд. Створювалися тематичні постери та долалися цікаві квести у завзятому спілкуванні й підтримці один одного. Також учасники написали та озвучили історії жителів уявного міста, життя у якому відповідає усім 17 глобальним цілям. Результатом такої співпраці стала електронна книга «Mindful Ambassadors» («Дбайливі посли»), до якої увійшов увесь учнівський доробок.

З фінальним продуктом цього проєкту можна ознайомитися за посиланням.

/Files/images/2022/ETwinning 2022(4).png