Історія (минуле)/Files/images/stare_foto.gif

Наприкінці 19 століття, в зв’язку з розширенням виробництва порохового заводу в селищі Шостка, гостро виникло кадрове питання. Потрібні були освічені робітники.

У 1894 році виникла ідея відкриття народного училища. Мешканці селища взяли на себе витрати по утриманню училища. Було розроблено проект реконструювання заводського готелю, невеличкої цеглової будівлі, що знаходилась на окраїні селища, біля самої застави, напроти Ярмаркової вулиці.

Будівництво основної частини було завершено в червні 1904 року, а у вересні – набір учнів. 6 грудня 1904 року було відкрито трикласне училище, першим директором якого був Іван Нагнибіда.

В 1904 – 1905 навчальному році в училищі було 97 учнів, а на 1 листопада 1905 року – вже 203.

В 1911 році училище стало середнім навчальним закладом.

Після 1917 року в приміщенні училища розміщувався політехнікум Шосткинського порохового заводу. З гідно з архівними даними “...він мав права вузів і два деканати...” Перший випуск інженерів відбувся у 1924 році.

В 1935 році в приміщенні політехнікуму була відкрита середня школа №3.

У роки Великої Вітчизняної війни школа була базою для зібраної зброї, одягу. Тут розміщувався винищувальний батальйон під командуванням С.Є Єреся. Під час свого відступу німці спалили школу. У 1945 році її було відбудовано і тут відкрили чоловічу середню школу № 3. В післявоєнні роки навчання в школі було платне.

З 1951 року школа №3 стала школою спільного навчання хлопчиків та дівчаток.

За роки існування школи до 1991 року багато випускників досягли значних висот у своїй справі: Л.І.Захаров, І.С.Мойсак – професори Казанського хіміко-технологічного інституту, А.І.Биховський – генерал-майор інженерних військ, Д.М.Чечулін – академік, архітектор. В цій школі навчався Герой Радянського Союзу О.Ф.Кшенський.

У 1991 році серед проблем, висунутих на порядок денний розбудови Української незалежної держави, особливе місце належить створенню школи нового типу.

В 1991 році рішенням Шосткинського міськвиконкому за № 109 від 29.03.91 року на базі середньої школи № 3 відкрито загальноосвітню гуманітарну гімназію, директором якої став Шостак Микола Федорович.

З 2003 року педагогічний колектив гімназії очолює лауреат ІV етапу Всеукраїнського конкурсу “Учитель року” Мороз Юлія Михайлівна.

Кiлькiсть переглядiв: 1941

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.