Он-лайн бібіліотеки віртуального простіру

ВікіДжерела— вільні тексти українською мовою;

Вікіпідручник— вільна бібліотека підручників українською мовою;

Е-бібліотека «Чтиво»— Безкоштовна україномовна література на всі смаки;

Бібліотека "Літера"— найбільша у світі колекція українських оцифрованих книг у форматах: pdf, djvu

DIASPORIANA.ORG.UA— бібліотека електронних копій друкованих книг української діаспори, переважно давніх, всі книги доступні у форматі pdf або djvu.

Електронна бібліотека "Культура України"— бібліотека електронних копій паперових книг.

Література БібліотекаУкраїнського Центру— Велика динамічна бібліотека, з можливістю додавання творів, коментарями та відгуками. Налічує понад 12000 творів більше 2000 авторів

Українська проза на Ліб.Ру— каталог української прози у форматі txt

«Джерело»— Бібліотека світової літератури українською мовою

Ізборник— Історія України IX—XVIII ст. Першоджерела та інтерпретації. Також є переклад Швейка українською.

EXLIBRISукраїнська електронна бібліотека: історія, публіцистика, художня література

BIBLOS— Україномовна Е-бібліотека. Література усіх жанрів, напрямків. Також наявні самвидав, переклади, статті з бібліотечної справи, та все, що стосується бібліотек (електронних теж).

«Аргонавти Всесвіту»— Бібліотека української та зарубіжної фантастики в українському перекладі.

ПоетикаБагато класичної і сучасної української поезії

Читанка— дитяча публічна онлайн-бібліотека, яка містить відскановані копії книжок, що були видані давно.

Бібліотека кошового писаряукраїнська поезія

Українське життя в Севастополі Бібліотека ім. Марії Фішер-Слижхудожня література, українистика, історія, публіцистика

Електронна бібліотека української літератури Університету Торонтокласична художня література, архіви, історія

Т. Г. Шевченко, «Кобзар»UkrLit- Електронна бібліотека - Близько 300 творів вітчизняних письменників XVIII-XIX століть

КЕБУКоманда електронних бібліотек України (КЕБУ)

Всеукраїнська електронна бібліотекаБібліотека українських книг

«Проба Пера»— сучасна українська література.

«Весела абетка»— інтернетова читанка.

Українська спілкаісторія, художні твори, поезія, посилання на інші онлайнові українські бібліотеки

Бібліотека Української Літератури— Класична, сучасна література, біографії; корисна інформація для школяра

Нариси Історії України— доступні вільно підручники з історії

Інститут історії України НАН України— електронні версії досліджень та монографій сучасних українських істориків, українська історична періодика.

Українські народні пісні— тексти, ноти, різні варіанти, кліпи.

Українські народні казки— тексти казок західних регіонів України, також демонологічні розповіді, народні оповідання, легенди та повір'я

Відродження - Книги онлайнБібліотека видавництва «Відродження» (Дрогобич)

Видання ЧДУ імені Петра Могили— Україномовні підручники, посібники, методична література, статті та наробки вчених університету.

Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека імені Д. І. Чижевського— Багато джерел з історії краю та рідкісних творів

Національна бібліотека України імені В.І.ВернадськогоОкрім електронного каталога бібліотеки з 433 тис. записів, містить повнотекстові автореферати дисертацій (43,8 тис.), статті з періодичних видань (18,6 тис.), книги та тексти (400)

Сокальська районна центральна бібліотека ім. В. Бобинського— містить лише вірші і критику В. Бобинського

Студрада- коаліція юристів юридична онлайн бібліотека дисертацій та літератури

ЛібрарійБагато класичної і сучасної української літератури 10-2010 не відкрилосьАрхів старих газетстарі українські газети

Івано-Франківська центральна міська дитяча бібліотека— Вірші та оповідання для дітей, загадки, різноманітні пізнавальні статті дітям про Україну, що стануть у нагоді при підготовці до шкільних ранків, тематичних вечорів та й просто для загального розвитку.

Студентська Електронна Бібліотека— україномовні та російськомовні електронні книги та підручники різних напрямків для студентів ВУЗів та школярів.

УкрКнига- навчальні матеріали вищих навчальних закладів України, книги видатних політиків та цікава художня література.

Українська технічна література. Дещо по технічних галузях

"Тексти" на ex.ua— український книжковий розділ на сайті ex.ua