/Files/images/UEqMkaSI8EM.jpg

ЗНО 2018. Питання-відповіді.

Пропонуємо ознайомитися з відповідями на найбільш поширені запитання щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання, які надходять на телефон інформаційної підтримки Українського центру оцінювання якості освіти.

Чи прийматимуться для вступу до ВНЗ сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти минулих років?

Так. Згідно з Умовами прийому у 2018 році під час вступу до вищих навчальних закладів будуть дійсні сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2016 і 2017 років, окрім результатів ЗНО з англійської, французької, німецької, іспанської мов.

Які обов’язкові предмети для проходження ЗНО у 2018 році?

Для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів (українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період ХХ - початок ХХІ століття), а також один навчальний предмет (за вибором випускника) зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти. Для випускників минулих років обов’язкових предметів для проходження ЗНО немає.

Чи буде англійська мова обов’язковою для проходження ЗНО у 2018 році?

Ні. Англійська мова є одним із предметів на вибір учасника.

Я випускник/випускниця 2018 року, бажаю проходити ДПА з іноземної мови у формі ЗНО, який рівень мені обирати?

Якщо Ви вивчаєте іноземну мову на профільному рівні, то необхідно складати тест рівня В2, якщо на рівні стандарту (академічному) – В1.

Що таке профільний рівень викладання іноземної мови?

У 10-х – 11-х класах усі предмети вивчають за рівнями: стандарт (академічний) і профільний. Профільний рівень означає глибше вивчення та більшу кількість уроків з цього предмета. Чи вивчаєте Ви іноземну мову на профільному рівні, можна дізнатися в учителя.

Чи є затверджені вимоги щодо володіння іноземною мовою на рівнях В1, В2? Де з ними можна ознайомитися?

Згідно із Загальноєвропейськими Рекомендаціями з мовної освіти, для володіння іноземною мовою на рівні В1 особа розуміє основний зміст чіткого нормативного мовлення на теми, близькі і часто вживані на роботі, у навчанні, під час дозвілля тощо. Може залагодити більшість проблем під час перебування у країні, мова якої вивчається. Може просто і зв'язано висловитись на знайомі теми або теми особистих інтересів. Може описати досвід, події, сподівання, мрії тощо. Володіння іноземною мовою на рівні В2 передбачає розуміння основні ідеї тексту як на конкретну, так і на абстрактну тему, у тому числі й дискусії за фахом. Може вільно спілкуватися з носіями мови. Може чітко, детально висловитись на широке коло тем, виражати свою думку з певної проблеми, наводячи різноманітні аргументи за і проти. Детальний опис цих вимог – у Програмах зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов.

Де я можу ознайомитися з прикладами аудіотекстів рівня В1 та В2, які будуть використовуватися під час ЗНО з іноземних мов у 2018 році?

Приклади аудіоматеріалів з англійської мови для перевірки розуміння мови на слух буде розміщено на сайті УЦОЯО впродовж листопада 2017 року.

Чи будуть розміщенні для ознайомлення зразки тестових зошитів рівня В1 та В2?

Демонстраційні варіанти сертифікаційної роботи з іноземної мови буде розміщено на сайті УЦОЯО впродовж листопада 2017 року.

Текст для аудіювання буде прослуховуватися з аудіо приладу чи зачитуватиметься вчителем?

Текст буде записано та відтворено на аудіоприладі.

Чи матиму я переваги при вступні до ВНЗ, якщо складатиму ЗНО з іноземної мови рівня В2, порівняно з тими, хто складатиме В1?

Переваг при вступні немає. Під час вступу до вищого навчального закладу не має значення, якого рівня тест складав учасник.

Якщо я маю сертифікат міжнародного мовного іспиту з іноземної мови, чи звільняюся я від проходження ЗНО та ДПА?

Від проходження ЗНО Ви не звільняєтеся. Щодо звільнення від проходження ДПА, то якщо Ви у поточному навчальному році отримали відповідний сертифікат, то звільняєтеся від атестації з предмета.

Чи будуть дійсні у 2018 році результати зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов попередніх років?

Ні. Результати ЗНО минулих років з іноземних мов при вступні до ВНЗ у 2018 році не зараховуватимуться.

Чи можу я обрати другим обов’язковим предметом біологію під час реєстрації для проходження ДПА у формі ЗНО?

Ні. У Наказі Міністерства освіти і науки України передбачено, що другим обов’язковим предметом має бути математика або історія України.

Чи обов’язково складати ЗНО тим, хто навчається в коледжах (училищах, технікумах)?

Учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які здобувають повну загальну середню освіту у 2018 році, обов’язково складатимуть ДПА у формі ЗНО лише з української мови.

Чи буде у 2018 році ЗНО для випускників 9 класу?

У 2018 році зовнішнє незалежне оцінювання для випускників 9 класу не проводиться. Уперше ЗНО у 9 класі буде проведено у 2027 році.

Кiлькiсть переглядiв: 237

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.