/Files/images/Рисунок2.jpg

Літературна крамниця.

Готична, або романтична, фантастика в Україні виникла на основі давньої української літератури і народної міфології. Романтики захоплювалися казками й містикою, і згодом міфічні істоти заполонили українську поезію й прозу. Українська народна демонологія набула такої популярності, що захопила не тільки українських, а й російських та польських письменників. Але ані в Росії, ані в Польщі не існувало такого багатства міфологічних образів і сюжетів. Класична фантастична проза в кожній європейській літературі виглядає по-різному . Особливістю ж слов’янських літератур є те, що надприродне зображається з великою дозою гумору і тяжіє до фольклорного тлумачення фантастичних подій та образів. “Антологія української фантастики ХIХ століття” представляє мало відомі твори Івана Борщевського, Оксани Драгоманової, Євгена Згарського, Гната Хоткевича та багатьох інших авторів.Ця збірка фантастичних творів розрахована на старшокласників та вчителів

Микола Амосов – хірург з ласки Божої, що врятував тисячі життів;

новатор, який відкрив нові шляхи в хірургії легень і серця й створив нову науку – біокібернетику, мислитель, пропагандист здорового способу життя.Навряд чи хтось поставить під сумнів те, що саме діяльніть провідного хірурга – кардіолога значною мірою посприяла піднесеню інтелектуального іміджу України. Він прооперував понад 6 тисяч осіб, уперше в світі здійснив протезування мітрального серцевого клапана. Створив і першим у світі почав використовувати штучні серцеві клапани з покриттям. У вестибюлі клініки Амосова висіло оголошення : “Прошу, крім квітів, подарунків персоналу не робити.Амосов”. Це гасло зняли вже після відходу М.М.Амосова. Ідеологія змінилася, медицина ставала платною.

У видавництві “Молода гвардія” у 1978 році побачила світ книга Миколи Михайловича “Роздуми про здоров’я”, особливу турботу лікар-письменник виявляв до молодих людей . Він пише : “Зрозуміло, ви здорові і не на часі вам морочити голову про майбутні хвороби, але життя швидкоплинне. В більшості хвороб винна не природа, а сама людина.Найчастіше вона хворіє від лінощів, жадібності й від браку розуму.Лінощі тіла породжують лінощі духу, ранню старість. Для здоров’я необхідні чотири передумови : “фізичні навантаження, обмеження в харчуванні, загартування, час і вміння відпочивати. І ще п’яте – щасливе життя”.

Амосов-депутат дуже скоро зрозумів ціну словесного непотребу, демагогії, якої ставало все більше. Законодавці працюють, уряд – керує, а країна котиться в прірву. Лікар-новатор полишає Верховну Раду.

Бог послав йому легку смерть – за те, що він так багато врятував людей. Праведники вмирають легко. 12 грудня 2002 року лікар зайшов до Миколи Михайловича в палату і попросив повернутися на бік. Амосов повернувся – і ...помер раптово.

Мудрий Андре Моруа тонко підмітив, що лікар і письменник забувають про себе і про власне життя , вдивляючись у життя інших. Це висловлювання повною мірою стосується і Миколи Михайловича Амосова. Книга, написана для молодого читача письменницею М.Згурською, так і називається “Микола Амосов”.

Філософ Артур Шопенгауер зазначав: “Читати – значить думати ще однією головою”. Читайте, читання зародить інтерес, пробудить цікавість, потребу у знаннях, щоб дати відповідь на нові й нові запитання “Чому?”.

ЛІТЕРАТУРНА КРАМНИЦЯ

Ці книги бібліотека гімназії отримала впродовж листопада 2015 року

“Міфи та легенди українців”, зібрані відомим письменником-українознавцем Юрієм Винничуком, зберігають у народній пам’яті й передають майбутнім поколінням знання про минуле українського народу, пояснюють причини виникнення різних явищ природи: як Господь створив землю, звідки пішли гори, звідкиля узялися зорі, грім та блискавка, як з’явилися на світ чоловік та жінка, як хрестилася княгиня Ольга... Вони навчають правил, яких повинна дотримуватись людина протягом усього свого життя.Ця книжка буде цікава учням і вчителям.

“Война на три буквы” Таку назву мають зібрані репортажі Володимиром Максаковим, Катериною Сергацковою та Артемом Чапаєм про те, що відбувалося в Україні з 22 лютого 2014 року і до початку 2015-го. Про анексію Криму, антитерористичну операцію на Донбасі, повномаштабну війну, яку назвали трьома буквами АТО. Автори книги зустрічалися з різними людьми по обидві лінії фронту і намагалися розібратися, що відбувається насправді. Як назвати ці воєнні дії, що змінили Україну і світ навколо неї. Книга розрахована на старшокласників та вчителів.

Радянська пропаганда зробила Симона Петлюру утіленням усіх темних сил людини : зради, обману, підступності. Цьому сприяла і та обставина, що сам Петлюра – літератор і журналіст – ніколи не писав про себе. Книга В.Савченка “Симон Петлюра” розповість читачам яким насправді був цей знаменитий українець. Книга розрахована на старшокласників та вчителів

Кiлькiсть переглядiв: 126

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.