/Files/images/Рисунок2.jpg

Учитель, герой і поет

З серцем палаючим Данко

Справжній палкий гуманіст

Щастя творив до останку.

Григорій Орел

Учитель.

Виховати щасливу людину мріяв Василь Сухомлинський. Ця філософія була філософією його серця. Дитину треба пізнавати такою, якою вона є, зберегти її неповторність та індивідуальність. Про що мріяв великий педагог удосвіта, дивлячись через вікно на підростаючий сад. Можливо шкільний сад нагадував йому веселу юрбу школярів, яку треба дбайливо опікувати і любити по-батьківськи. Незважаючи на усілякого роду заборони, обмеження, він щоранку писав про те, як подолати консервативні догми, як наповнити нову школу новим змістом.

Сад Василя Сухомлинського. Як багато може він нагадати нам про великого гуманіста, такого хворобливого і сильного , такого величного і скромного. Заради дітей, заради щасливого майбутнього.

Про школу радості мріяв великий педагог, про школу радості мріють і діти. А батьки, про яку школу для своїх дітей мріють вони? Та чи вміють дорослі ще мріяти?

До 100-річчя від дня народження видатного педагога в Шосткинській гімназії було проведено анкетування учнів:

«Сучасний Сухомлинський, який він? Чи нова українська школа здійснить мрії Василя Сухомлинського?».

Зав.бібліотекою В.Вронська

ЛІТЕРАТУРНА КРАМНИЦЯ

Книги для учнів 1(5) класів

Березень 2018

Багато сучасних дітей сприймають читання як роботу. І навіть не підозрюють, що можна читати книжку просто так, для себе, для задоволення. Відомого українського дитячого письменника Всеволода Нестайка дуже непокоїло, що дітлахи надавали перевагу комп’ютерним іграм, телебаченню , а не книжці.

Із великої кількості книжок, написаних вітчизняними і зарубіжними письменниками, він сам дізнавався про різні країни, відкривав для себе дещо нове, пізнавав добро і зло, поринав у фантазії мрії. Письменнику дуже хотілося, щоб юні читачі також зачитувались творами Марка Твена, Жуля Верна, Майн Ріда і багатьох інших авторів. Так була створена серія книг «Читаємо з Всеволодом Нестайком»

Роман американської письменниці Елеанор Портер «Полліанна» відомий в усьому світі. Секрет популярності криється у принадливості образу Полліанни – сонячної дівчинки. Дванадцятирічна дівчинка завдяки своїй доброті, безпосередності, життєрадісності зуміла розтопити серця людей, приречених на сіре, безпросвітне існування.

Один з найпопулярніших романів видатної англійської письменниці Френсіс Бернет – «Маленька принцеса». Сара – незвичайна дівчинка, в неї бурхлива фантазія, та найголовніше те, що вона прагне бути доброю і великодушною. Опинившись у скрутному становищі, дівчинка мужньо переносить злидні, образи, намагаючись поводитися як справжня принцеса.

«Чарлі і шоколадна фабрика» - найпопулярніша книжка Роальда Дала. Неймовірні пригоди маленького хлопчика не залишать байдужими ні дорослих, ні дітей. Це одна з тих справжніх і захоплюючих книжок, які необхідно прочитати кожній дитині.

Чи хотіли б ви зустріти чарівну істоту, яка виконає будь-яке ваше бажання? Персонажам книжки Едіт Несбіт поталанило: вони знайшли справжнього ельфа. Чи виконає він усі бажання? Прочитайте книжку - і неодмінно про все дізнаєтеся.

Нові неповторні зустрічі з милим сімейство Мумі-тролів та їхніми друзями чекають на маленьких читачів у книжці Туве Янссон «Країна Мумі- тролів». Якщо вам раптом закортить відвідати будиночок Мумі-тролів у квітучій долині, не дивуйтеся, не заставши там знайомої Мумі-родини . Бо так буває – навіть із чудової домівки хочеться утекти, щоб колись повернутись.

Завідуюча бібліотекою В. Вронська

ЛІТЕРАТУРНА КРАМНИЦЯ

Нові книги для вчителів та старшокласників.

Березень 2018

«Шостка 1918». Пропоноване А. Земанеком та В. Кириєвським видання містить ілюстрації та документи доби боротьби Української революції та війни за Незалежність 1917-1918 років, які висвітлюють процес української державності на початку ХХ століття в місті Шостка.

Особливо детально показана діяльність Шосткинського порохового заводу, його пограбування більшовиками. Вступ у місто німецьких передових частин завадив повному знищенню заводу. Їх зустрічали

як визволителів з музикою, подали хліб і сіль. Опівдні німці в супроводі радісних шосткинців підійшли до казарм на Садовій вулиці. Німецькому командуванню було урочисто передано у повній справності заводи: як пороховий, так і капсульний.Отже Шостка стала українсько-німецькою з двома комендатурами – німецькою та українською, які налагоджували мирне життя. Німецькі солдати харчувалися на казарменій кухні. Окрім того, вони ще мали грошове забезпечення, яке витрачали на закупку харчів на базарі. Солдати не торгувались із селянами, скуповували все на базарній площі удвічі дорожче.

За німців відкрився на Базарній площі ресторан у будинку по вулиці Садовій ,18-20. Він належав Івану Филипенку, колишньому прапорщику Севастопольського фортечного артилерійського полку. Іван закінчив Московську консерваторію, мав напрочуд глибокий голос тенора. Перші виступи на московській сцені Іван Павлович зробив у 1915 році. Співав він і в своєму ресторані на Базарній площі в Шостка .Як розвивалися події до листопада 1918 року, ви дізнаєтеся прочитавши цю цікаву книжку.

Видання розраховане на істориків, краєзнавців, учнів.

Завідуюча бібліотекою В. Вронська

Літературна крамниця.

Готична, або романтична, фантастика в Україні виникла на основі давньої української літератури і народної міфології. Романтики захоплювалися казками й містикою, і згодом міфічні істоти заполонили українську поезію й прозу. Українська народна демонологія набула такої популярності, що захопила не тільки українських, а й російських та польських письменників. Але ані в Росії, ані в Польщі не існувало такого багатства міфологічних образів і сюжетів. Класична фантастична проза в кожній європейській літературі виглядає по-різному . Особливістю ж слов’янських літератур є те, що надприродне зображається з великою дозою гумору і тяжіє до фольклорного тлумачення фантастичних подій та образів. “Антологія української фантастики ХIХ століття” представляє мало відомі твори Івана Борщевського, Оксани Драгоманової, Євгена Згарського, Гната Хоткевича та багатьох інших авторів.Ця збірка фантастичних творів розрахована на старшокласників та вчителів

Микола Амосов – хірург з ласки Божої, що врятував тисячі життів;

новатор, який відкрив нові шляхи в хірургії легень і серця й створив нову науку – біокібернетику, мислитель, пропагандист здорового способу життя.Навряд чи хтось поставить під сумнів те, що саме діяльніть провідного хірурга – кардіолога значною мірою посприяла піднесеню інтелектуального іміджу України. Він прооперував понад 6 тисяч осіб, уперше в світі здійснив протезування мітрального серцевого клапана. Створив і першим у світі почав використовувати штучні серцеві клапани з покриттям. У вестибюлі клініки Амосова висіло оголошення : “Прошу, крім квітів, подарунків персоналу не робити.Амосов”. Це гасло зняли вже після відходу М.М.Амосова. Ідеологія змінилася, медицина ставала платною.

У видавництві “Молода гвардія” у 1978 році побачила світ книга Миколи Михайловича “Роздуми про здоров’я”, особливу турботу лікар-письменник виявляв до молодих людей . Він пише : “Зрозуміло, ви здорові і не на часі вам морочити голову про майбутні хвороби, але життя швидкоплинне. В більшості хвороб винна не природа, а сама людина.Найчастіше вона хворіє від лінощів, жадібності й від браку розуму.Лінощі тіла породжують лінощі духу, ранню старість. Для здоров’я необхідні чотири передумови : “фізичні навантаження, обмеження в харчуванні, загартування, час і вміння відпочивати. І ще п’яте – щасливе життя”.

Амосов-депутат дуже скоро зрозумів ціну словесного непотребу, демагогії, якої ставало все більше. Законодавці працюють, уряд – керує, а країна котиться в прірву. Лікар-новатор полишає Верховну Раду.

Бог послав йому легку смерть – за те, що він так багато врятував людей. Праведники вмирають легко. 12 грудня 2002 року лікар зайшов до Миколи Михайловича в палату і попросив повернутися на бік. Амосов повернувся – і ...помер раптово.

Мудрий Андре Моруа тонко підмітив, що лікар і письменник забувають про себе і про власне життя , вдивляючись у життя інших. Це висловлювання повною мірою стосується і Миколи Михайловича Амосова. Книга, написана для молодого читача письменницею М.Згурською, так і називається “Микола Амосов”.

Філософ Артур Шопенгауер зазначав: “Читати – значить думати ще однією головою”. Читайте, читання зародить інтерес, пробудить цікавість, потребу у знаннях, щоб дати відповідь на нові й нові запитання “Чому?”.

ЛІТЕРАТУРНА КРАМНИЦЯ

Ці книги бібліотека гімназії отримала впродовж листопада 2015 року

“Міфи та легенди українців”, зібрані відомим письменником-українознавцем Юрієм Винничуком, зберігають у народній пам’яті й передають майбутнім поколінням знання про минуле українського народу, пояснюють причини виникнення різних явищ природи: як Господь створив землю, звідки пішли гори, звідкиля узялися зорі, грім та блискавка, як з’явилися на світ чоловік та жінка, як хрестилася княгиня Ольга... Вони навчають правил, яких повинна дотримуватись людина протягом усього свого життя.Ця книжка буде цікава учням і вчителям.

“Война на три буквы” Таку назву мають зібрані репортажі Володимиром Максаковим, Катериною Сергацковою та Артемом Чапаєм про те, що відбувалося в Україні з 22 лютого 2014 року і до початку 2015-го. Про анексію Криму, антитерористичну операцію на Донбасі, повномаштабну війну, яку назвали трьома буквами АТО. Автори книги зустрічалися з різними людьми по обидві лінії фронту і намагалися розібратися, що відбувається насправді. Як назвати ці воєнні дії, що змінили Україну і світ навколо неї. Книга розрахована на старшокласників та вчителів.

Радянська пропаганда зробила Симона Петлюру утіленням усіх темних сил людини : зради, обману, підступності. Цьому сприяла і та обставина, що сам Петлюра – літератор і журналіст – ніколи не писав про себе. Книга В.Савченка “Симон Петлюра” розповість читачам яким насправді був цей знаменитий українець. Книга розрахована на старшокласників та вчителів

Кiлькiсть переглядiв: 315

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.